Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
112 Scott Groves Gerringong Cricket Club 2nd Grade7 1 Lake Illawarra Cricket Club
110* Wayne Livermore Lake Illawarra Cricket Club 2nd Grade7 1 Gerringong Cricket Club
104 Alexander Brown Shellharbour City Cricket Club Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 Albion Park Cricket Club
100* Michael Sharman Kiama Cavaliers Cricket Club 3rd Grade7 1 Lake Illawarra Cricket Club
90 Wayne Herbert The Rail Cricket Club 2nd Grade7 1 Jamberoo Cricket Club
87 Brandon Norwell The Rail Cricket Club 3rd Grade7 1 Gerringong Cricket Club
85* Ian Woods Kookas Cricket Club 3rd Grade7 1 Shellharbour City Cricket Club
78 Nicholas Formosa Shellharbour City Cricket Club 2nd Grade7 1 Oak Flats Rats Cricket Club
73 Owen Sutherland Kiama Cavaliers Cricket Club 2nd Grade7 1 Albion Park Cricket Club
71 Cody Cartwright The Rail Cricket Club Under 11's7 1 Gerringong Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
5/23 Daniel Dovern The Rail Cricket Club 3rd Grade7 1 Gerringong Cricket Club
5/27 Brynley Richards The Rail Cricket Club Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 Kiama Cavaliers Cricket Club
4/4 Marcus Hensman Kiama Cavaliers Cricket Club Under 11's7 1 Kiama Cavaliers Cricket Club
4/13 Michael Sharman Kiama Cavaliers Cricket Club 3rd Grade7 1 Lake Illawarra Cricket Club
4/17 Michael McCarron Lake Illawarra Cricket Club 4th Grade7 1 Jamberoo Cricket Club
4/19 Lincoln Marsden The Rail Cricket Club Under 11's7 1 Gerringong Cricket Club
4/22 Mitchell Watterson Shellharbour City Cricket Club Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 Albion Park Cricket Club
4/23 Brad Vidilini Kiama Cavaliers Cricket Club 4th Grade7 1 The Rail Cricket Club
4/34 Chris Leaudais Kookas Cricket Club Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 Lake Illawarra Cricket Club
4/38 Pat Keegan Oak Flats Rats Cricket Club 2nd Grade7 1 Shellharbour City Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
31 Will Speering Gerringong Cricket Club 4th Grade7 1 Kookas Cricket Club
130Aiden Campion Albion Park Cricket Club Under 13's7 1 Kiama Cavaliers Cricket Club
30 Brad Creighton Kiama Cavaliers Cricket Club 3rd Grade7 1 Lake Illawarra Cricket Club
30 Simon Pryde Oak Flats Rats Cricket Club 4th Grade7 1 Albion Park Cricket Club
201Cody Cartwright The Rail Cricket Club Under 11's7 1 Gerringong Cricket Club
21 Joe Burgess Kiama Cavaliers Cricket Club Under 13's7 1 Albion Park Cricket Club
102Adrian Bartlett The Rail Cricket Club 2nd Grade7 1 Jamberoo Cricket Club
120Zedd White Kiama Cavaliers Cricket Club Under 11's7 1 Shellharbour City Cricket Club
030Kasey T Barton Albion Park Cricket Club Under 13's7 1 Kiama Cavaliers Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
8/269 The Rail 2nd Grade7 1 Jamberoo
6/263 Lake Illawarra 2nd Grade7 1 Gerringong
8/262 Gerringong 2nd Grade7 1 Lake Illawarra
9/260 Shellharbour Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 Albion Park
10/257 Oak Flats 2nd Grade7 1 Shellharbour
2/234 Kiama White Under 11's7 1 Kiama Gold
7/228 The Rail 3rd Grade7 1 Gerringong
6/228 Lake Illawarra 4th Grade7 1 Jamberoo
9/226 Gerringong 3rd Grade7 1 The Rail
3/225 Albion Park Under 11's7 1 Lake Illawarra Blue

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
113 W Herbert - C Garrett The Rail 2nd Grade7 1 Jamberoo
111 BJ Speering - DB Buchanan Gerringong 3rd Grade7 1 The Rail
102 M Sharman - L Bombaci Kiama 3rd Grade7 1 Lake Illawarra
83* I Woods - D Castray Kookas 3rd Grade7 1 Shellharbour
81 S Groves - T Berry Gerringong 2nd Grade7 1 Lake Illawarra
78 B Norwell - D Anshaw The Rail 3rd Grade7 1 Gerringong
76 L Mackrell - J Hartgerink Kiama Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 The Rail
70 A Brown - M Klaczkiewicz Shellharbour Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 Albion Park
68 NA Bruce - SA Bruce Jamberoo 4th Grade7 1 Lake Illawarra
67 A Brown - C Hotham Shellharbour Oak Flats Bowling Club 1st Grade7 1 Albion Park